Back
Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Μηχανιώνας

Διακρίθηκαν εννέα αθλητές της Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Μηχανιώνας στον Πανελλήνιο Αγώνα Μότοκρος

Διάρκεια ανάγνωσης: 2 λεπτά

Μετά το τέλος του 2ου Πανελληνίου Αγώνα Μοτοκρός που διεξήχθη στα Τρίκαλα οι αθλητές της Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Μηχανιώνας διακρίθηκαν στις κατηγορίες που αγωνίστηκαν ανάμεσα σε 187 αθλητές – Τα ονόματα των αθλητών που θριάμβευσαν.

Σε ένα αγώνα ο οποίος χαρακτηρίζεται ως ιστορικός για τα ελληνικά δεδομένα λόγω της συμμετοχής 187 αθλητών για πρώτη φορά στην Ελλάδα, εννέα αθλητές της Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Μηχανιώνας αγωνίστηκαν με επιτυχία στον 2ο Πανελλήνιο Αγώνα Μότοκρος.

Οι αθλητές που ξεχώρισαν

Στην κατηγορία MX2 ο Μάριος Κανάκης #49 είχε την απόλυτη κυριαρχία κατακτώντας την πρώτη θέση κερδίζοντας και τα δύο σκέλη. Στην ίδια κατηγορία συμμετείχε μάλιστα και ο αθλητής Σωτήρης Παπάς #89 ο οποίος τερμάτισε στην 19η θέση.

Στην κατηγορία ΜΧ1252Τ ο Λευτέρης Παπαδάκης #177 κατετάγη 2ος έπειτα από τον τερματισμό του ως 3ος και 2ος στο πρώτο και δεύτερο σκέλος αντίστοιχα.

Για την κατηγορία ΜΧ85 ο Γιώργος Κουκαλίωτης #125 κατέκτησε την 2η θέση τερματίζοντας 3ος και 2ος στα δύο σκέλη.

Ο Κωνσταντίνος Ποϊράζης #123 τερμάτισε 6ος και στα δύο σκέλη και τέλος ο Στυλιανός Θεολόγου #11  με δύο εντέκατες θέσεις την θέση νούμερο 10.

Στην ΜΧ65 ο Αντώνης Τσιγκόλης #98 βγήκε 2ος αφού τερμάτισε στο πρώτο σκέλος ως 4ος και στο δεύτερο ως 2ος. Στην ίδια κατηγορία ο Ιωάννης Κουκαλιώτης #124 κατέκτησε την 12η θέση τερματίζοντας 11ος  και 12ος αντίστοιχα.

Τέλος στην ΜΧ50 ο Βενιαμίν Βασίλης Τροχίδης #233 κατέκτησε την 3η θέση ανεβαίνοντας στο βάθρο της κατηγορίας.

Ευχαριστήρια ανακοίνωση της Λέσχης

Το ΔΣ της Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Μηχανιώνας ευχαρίστησε όλους τους αθλητές για τα αποτελέσματα καθώς επίσης συνεχάρη και τους οργανωτές του αγώνα.

Η ανάρτηση της Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Μηχανιώνας:

Μπορείς να διαβάσεις:

Στο Πανελλήνιο Πασχαλινό Τουρνουά του ΟΑΣΠΕ οι Ακαδημίες Αναγέννησης Επανομής, ΠΑΟΝΕ και Νίκης Μεσημερίου