Back
Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Ζαζόπουλος: Tι δήλωσε για την ισοπαλία του Ποσειδώνα Μηχανιώνας στη Δράμα (vid)

Διάρκεια ανάγνωσης: 3 λεπτά

Για τη χθεσινή ισοπαλία στη Δράμα με τη Δόξα (2-2) μίλησε ο τεχνικός του Ποσειδώνα Μηχανιώνας, Άγγελος Ζαζόπουλος.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο τεχνικός των “ψαράδων” στη συνέντευξη Τύπου:

“Ήταν ένα ωραίο παιχνίδι, με τέσσερα γκολ και πολλές φάσεις για να έχει περισσότερα. Μας μένει μια πίκρα, γιατί προηγηθήκαμε 0-2 και υπό αυτή τη συνθήκη θεωρείς οτι πρέπει να φύγεις με τους τρεις πόντους. Το ποδόσφαιρο όμως έχει φάσεις μέχρι το τελευταίο λεπτό. Και εμείς είμαστε μια ομάδα που προσπάθησε ως το τελευταίο λεπτό, παράγοντας φάσεις, να κερδίσει το ματς. Νομίζω οτι ο κόσμος το ευχαριστήθηκε το παιχνίδι.

Δε μπορούμε να μην είμαστε ευχαριστημένοι από την ομάδα μας, η οποία προσπάθησε μέχρι τέλους. Ολοκληρώνεται για εμάς μια δύσκολη εβδομάδα, με τρία παιχνίδια ιδιαιτέρως απαιτητικά και στα οποία τα παιδιά πήραν 7 πόντους. Οπότε πρέπει να κρατήσουμε το πρόσημο αυτής της προσπάθειας και να προχωρήσουμε.

Το πρώτο γκολ μας είναι μια υπέροχη εκτέλεση έξω από την περιοχή. Το δεύτερο γκολ είναι ένα λάθος του παίκτη της Δόξας, που προσπαθεί να κόψει έναν παίκτη που έρχεται από κάθετη πάσα, δηλαδή δε γίνεται ποδόσφαιρο χωρίς λάθος. Κάναμε και άλλες αντεπιθέσεις στο πρώτο ημίχρονο, στις οποίες ήμασταν επικίνδυνοι και είχαμε και τις στιγμές μας στο δεύτερο ημίχρονο.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Νομίζω οτι δε γίνεται να προσπαθείς να παίξεις ποδόσφαιρο, όπως προσπαθεί η Δόξα, με πολύ μεγάλη ποιότητα, χωρίς να κάνεις λάθη. Αυτό θέλαμε να κάνουμε και εμείς, να παίξουμε ποδόσφαιρο και εμείς. Θεωρούμε οτι είμαστε μια καλή ομάδα. Το παιχνίδι ξεκίνησε στο 1΄ και μέχρι που σφύριξε ο διαιτητής, θα μπορούσε το αποτέλεσμα να είναι οποιοδήποτε.

Νομίζω οτι σε γενικές γραμμές η νοοτροπία μας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ήταν για να παίξουμε και να κερδίσουμε. Το ίδιο έκανε και η αντίπαλη ομάδα. Για έναν ουδέτερο το παιχνίδι για Γ΄ Εθνική θα έλεγα οτι ήταν υπέροχο.

Δεν υπάρχει δίκαιο και άδικο στο ποδόσφαιρο. Νομίζω κρίθηκε στην αποτελεσματικότητα. Έχω την αίσθηση, επειδή ήταν πάρα πολλές οι φάσεις, οτι εμείς είχαμε περισσότερες. Αυτό δε σημαίνει οτι πρέπει να κερδίσουμε κιόλας. Πρέπει να τη βάλεις τη μπάλα μέσα”.

Δείτε το σχετικό βίντεο από τα social media των “Μαυραετών”

“Φωνές” για τα πέναλτι στα social media

“Στο 83ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε πέναλτι σε μια απόφαση που προκαλεί ερωτηματικά… Ο Κυριακίδης εύστοχησε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Το σκορ έμεινε στο 2-2 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.
Αυτό ήταν το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, στο οποίο καταλογίστηκε πέναλτι εις βάρος της ομάδας μας, το οποίο μάλιστα ήταν ανύπαρκτο”.

Αυτό ανέφερε μεταξύ άλλων στα social media ο επίσημος Ποσειδώνας Μηχανιώνας για τη χθεσινή ισοπαλία στη Δράμα.

Εγκώμια για τη “λόμπα” Ξανθόπουλου

Την υποδειγματική “λόμπα” του αρχηγού Χρήστου Ξανθόπουλου έξω από την περιοχή, που έκανε το 0-1, εγκωμίασε μέσω social media ο Ποσειδώνας. Δείτε το βίντεο με το τελείωμα του έμπειρου μεσοεπιθετικού και το σχόλιο των “ψαράδων”:

Αν υπήρχε βραβείο για το γκολ της σεζόν στην Γ’ Εθνική, τότε το παρακάτω σίγουρα θα ήταν εκ των φαβορί για την κατάκτηση.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γκολ από τον αρχηγό μας, Χρήστο Ξανθόπουλο!