Στο γήπεδο Ν. Επιβατών ο αγώνας μνήμης της Λέσχης Αστυνομικών Θεσσαλονίκης
Αύριο Πέμπτη (15/05) θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας μνήμης της Τουρκικής εισβολής στη βόρεια Κύπρο από τη Λέσχη Αστυνομικών Θεσσαλονίκης στο γήπεδο των Νέων Επιβατών.
Στο γήπεδο των Νέων Επιβατών, αύριο Πέμπτη (15/05) στις 18:00 θα ξεκινήσει ο αγώνας μνήμης της Τουρκικής εισβολής στη βόρεια Κύπρο, μία στρατιωτική επιχείρηση που ξεκίνησε στις 20 Ιουλίου 1974 και ολοκληρώθηκε στις 16 Αυγούστου του ίδιου έτους.
Η διοργάνωση ανήκει στη Λέσχη Αστυνομικών Θεσσαλονίκης και οι ομάδες που θα βρεθούν αντιμέτωπες στο γρασίδι είναι η Λέσχη εναντίον του Προσφυγικού Αθλητικού Συλλόγου «ΚΩΜΑ ΤΟΥ ΓΥΑΛΟΥ».
Τιμητική διάκριση θα λάβει ο καταδρομέας – γιατρός, Ευάγγελος Κύρκος.
Μπορείς να διαβάσεις:
Χειροπέδες σε δυο άτομα για την οπαδική επίθεση στη Ν. Μηχανιώνα