Back
ΟΠΑΘ Περσέας

ΟΠΑΘ Περσέας: Ήττα οι άνδρες από Άρη (3-0) – Νίκη οι γυναίκες στην Αλεξανδρούπολη (2-3)

Διάρκεια ανάγνωσης: 2 λεπτά

Τα αποτελέσματα του Περσέα την τελευταία αγωνιστική στα δυο τμήματα, αλλά και το τουρνουά ακαδημιών στο ΔΑΚ Περαίας.

Άρχισαν τα πλέι άουτ για τη σωτηρία στην Pre League και ο ΟΠΑΘ Περσέας γνώρισε την ήττα στο πρώτο ματς από τον Άρη, με 3-0 σετ στη Μίκρα.

Την Τετάρτη (5/4, 20.00) στο “ΚΑΠΠΑ 2000” οι δυο ομάδες δίνουν την επόμενη αναμέτρησή τους. Με την ομάδα του Αλέξανδρου Καμπερίδη να ψάχνει την ισοφάριση στη σειρά.

Αν χρειαστεί τρίτο παιχνίδι, θα λάβει χώρα το Σάββατο (8/4, 20.30) στη Μίκρα.

Τα σετ: 25-21, 26-24, 25-23.

Όσο για τις γυναίκες, η ομάδα του Αλέξανδρου Κοτόρτση κέρδισε 3-2 σετ εκτός έδρας τον Φοίνικα Αλεξανδρούπολης. Έτσι, έδωσε συνέχεια στη φετινή καλή πορεία της.

Τα σετ: 25-20, 16-25, 25-16, 15-25, 11-15.

“Τουρνουά ακαδημιών ΟΠΑΘ Περσέας 1/4/2023 ΔΑΚ Περαίας!

Ευχαριστούμε τις μικρές αθλήτριες – αθλητές μας και τους γονείς τους για την παρουσία τους.
Επίσης ευχαριστούμε πολύ τις ομάδες του ΠΑΟΚ και της Βεργίνας για τη συμμετοχή τους!” αναφέρει η σχετική ενημέρωση από την ομάδα της Περαίας για τα τμήματα υποδομής.