Back
ΛΕ.ΜΟΤΟ

ΛΕ.ΜΟΤΟ Μηχανιώνας: Εφτά αθλητές, τέσσερις κατηγορίες και σημαντικές διακρίσεις στον 3ο Πανελλήνιο Αγώνα Μότοκρος

Descriptive alt text
Διάρκεια ανάγνωσης: 2 λεπτά

Διέπρεψαν στην πίστα της Σπερχειάδας οι αθλητές της Λέσχης Μοτοσικλετιστών Μηχανιώνας (ΛΕ.ΜΟΤΟ) αγωνιζόμενοι στον 3ο Πανελλήνιο Αγώνα Μότοκρος – Οι κατηγορίες και οι διακρίσεις των μικρών μοτοσικλετιστών.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε ο 3ος Πανελλήνιος Αγώνας Μότοκρος στην Σπερχειάδα χθες Δευτέρα 13/05 όπου εφτά αθλητές της Λέσχης Μοτοσικλετιστών (ΛΕ.ΜΟΤΟ) Μηχανιώνας σάρωσαν με τις επιδόσεις τους σε τέσσερις κατηγορίες.

Μεταξύ των 144ων συμμετεχόντων οι «επίλεκτοι» εφτά της ΛΕ.ΜΟΤΟ Μηχανιώνας ήταν:

Στην κατηγορία MX2 ο Μάριος Κανάκης #49, οποίος κατέκτησε τη δεύτερη θέση τερματίζοντας και τα δύο σκέλη στην δεύτερη θέση.

Στην κατηγορία ΜΧ1252Τ ο Λευτέρης Παπαδάκης #177, ο οποίος κατετάγη τρίτος έπειτα από τον τερματισμό του ως δεύτερος και τρίτος στο πρώτο και δεύτερο σκέλος αντίστοιχα.

Στην κατηγορία ΜΧ85 ο Γιώργος Κουκαλίωτης #125, ο οποίος κατέκτησε την πρώτη θέση τερματίζοντας δεύτερος και πρώτος στα δύο σκέλη, στην ίδια κατηγορία ο Ποϊράζης Κωνσταντίνος #123, οποίος κατετάγη έκτος τερματίζοντας πέμπτος και έκτος στα δύο σκέλη και ο Θεολόγου Στυλιανός #11, οποίος κατέκτησε την δωδέκατη θέση τερματίζοντας στο πρώτο σκέλος στην έντεκατη θέση ενώ στο δεύτερο σκέλος δεν συμμετείχε.

Στην κατηγορία ΜΧ65 ο Τσιγκόλης Αντώνης #98, ο οποίος κατετάγη πέμπτος αφού τερμάτισε στο πρώτο σκέλος ως τρίτος και στο δεύτερο ως πέμπτος.

Στην ίδια κατηγορία ο Κουκαλιώτης Ιωάννης #124, οποίος κατέκτησε την ένατη θέση τερματίζοντας όγδοος και ένατος αντίστοιχα.