Back
Κεραυνός Αγγελοχωρίου

Κεραυνός Αγγελοχωρίου: Πρόκριση στους “4” του Κυπέλλου, 3-1 στην παράταση στα Γιαννιτσά

Διάρκεια ανάγνωσης: 2 λεπτά

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου προκρίθηκε ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου, που απέκλεισε με 3-1 εκτός έδρας στην παράταση τον Εθνικο Γιαννιτσών.

Αντίπαλος που είναι πρωτοπόρος στην ΕΠΣ Πέλλας και διεκδικεί άνοδο στη Γ΄ Εθνική, με πολύ έμπειρο ρόστερ.

Η κανονική διάρκεια του 90λεπτου στο γήπεδο Ν. Τραπεζούντας βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 1-1.

Ο Κώστας Γαλτσίδης έκανε κάποιες αλλαγές στο σχήμα για την ομάδα του Δήμου Θερμαϊκού, με ροτέισον ενόψει και του κυριακάτικου ματς στην Έδεσσα με τον Εδεσσαϊκό (γήπεδο Ριζαρίου).

Για τους “ερυθρόλευκους” το σκορ άνοιξε στο 53΄ ο Πορτοκαλάς, με σουτ σε ασίστ του Φροσύνη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 64΄ με τον Χατζηστεφάνου, στέλνοντας την “παρτίδα” στο έξτρα ημίωρο.

Μπορεί να είναι εικόνα 20 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι
Στην παράταση, ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου με δυο γκολ σε ένα τρίλεπτο “καθάρισε” τη νίκη-πρόκριση, σε ένα ματς με ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Στο 103΄ ο νεαρός Αριστοτέλης Δαβής πέτυχε το 1-2 για την ομάδα του Αγγελοχωρίου, με σουτ σε ασίστ Πορτοκαλά.

Το τελικό 1-3 για τον Κεραυνό διαμόρφωσε στο 105΄ ο Θεοδωρίδης, μετά από τη δεύτερη ασίστ του Φροσύνη.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες που πέρασαν στους “4” του Κυπέλλου Πέλλας είναι οι Εδεσσαϊκός, Άρης Νησίου και Σεβαστιανά.

Σύνθεση Κεραυνού: Σοϊλεμέζογλου, Σολομωνίδης, Μιχαηλίδης, Μουρατίδης, Νικολαϊδης, Ταουσάνης, Γ. Νικολίτσας, Πορτοκαλάς, Δαβής, Μόλα, Κατσιάκης. Έπαιξαν και οι Πολυζάς, Θεοδωρίδης, Μουράτι, Φροσύνης, Λιάπης, Φρονιμόπουλος.