Back
Αχιλλέας Περαίας

Αχιλλέας Περαίας: Στα πλέι οφ ως τρίτος στην κανονική περίοδο, 2-0 τον Ολυμπιακό

Διάρκεια ανάγνωσης: < 1 λεπτό

Όχι μόνο μπήκε στα πλέι οφ, αλλά τερμάτισε και τρίτος στην κανονική περίοδο ο Αχιλλέας Περαίας.

Αποστολή εξετελέσθη με επιτυχία και ο Αχιλλέας Περαίας δίνει το παρών στα πλέι οφ ανόδου για την Α1.

Η ομάδα του Δήμου Θερμαϊκού στο… 90λεπτο της κρίσης δεν έχασε την ευκαιρία.

Οι “πράσινοι” αξιοποίησαν την έδρα και κέρδισαν “καθαρά” με 2-0 τον Ολυμπιακό.

Σε συνδυασμό με την ήττα της Αναγέννησης Ρυσίου (1-0 εντός από τον Αετό Βασιλικών), η ομάδα του Παναγιώτη Παπαντωνίου τερματίζει τρίτη στην κανονική διάρκεια και ετοιμάζεται για τη συνέχεια των πλέι οφ.

Για τους γηπεδούχους το σκορ άνοιξε στο 32΄ ο Θανάσης Γκρίτζαλης, που πήρε το “ριμπάουντ” μετά από κεφαλιά του Πολυκράτη.

Το τελικό 2-0 για τον Αχιλλέα διαμόρφωσε στο 93΄ ο Δημήτρης Σωτηριάδης.

Δοκάρι για την ομάδα της Περαίας είχε ο Αλεξόπουλος και μια καλή ευκαιρία ο Λαζαρίδης.

Aξίζει να σημειωθεί οτι οι “πράσινοι” έκλεισαν την κανονική διάρκεια με αήττητο σερί 10 αγωνιστικών.

Σύνθεση Αχιλλέα: Ωραιόπουλος, Ζηλιαχόβαλης, Στάθης, Σωτηριάδης, Πολυκράτης, Αλεξόπουλος, Γκρίτζαλης, Τσιμτσιλιάκος, Λαζαρίδης, Πετρίδης, Βότσαρης. Έπαιξαν και οι Τσιπιρτίμης, Γιουλδούρης, Πετσόπουλος και Κωστοπουλος.

Μπορείς να διαβάσεις:
Ποσειδώνας Μηχανιώνας: Ήττα 1-0 στην Κομοτηνή, από πέναλτι στο “κάστρο” του Πανθρακικού