Back
Βαθμολογίες

ΕΠΣΜ: Αυτές είναι οι βαθμολογίες των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων για τις ομάδες του Δ. Θερμαϊκού

Descriptive alt text
Διάρκεια ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ανακοινώθηκαν οι βαθμολογίες ανά κατηγορία και όμιλο από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Μακεδονίας – Αυτές είναι οι κατατάξεις των ομάδων του Δ. Θερμαϊκού.

Μετά από μία πολύ πετυχημένη αγωνιστική περίοδο για τις ομάδες ποδοσφαίρου του Δ. Θερμαϊκού, πλέον έχουν δοθεί και οι τελικές βαθμολογίες των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων ανά κατηγορία και ανά όμιλο.

Έτσι, στον 3ο Όμιλο της Α κατηγορίας στην τρίτη θέση βρίσκουμε τη Νίκη Μεσημερίου με 49 βαθμούς, μετά από 25 αγώνες εκ των οποίων οι 14 ήταν νικηφόροι ενώ μετρά εφτά ισοπαλίες και 4 ήττες.

Λίγο παρακάτω, στην ίδια κατηγορία και τον ίδιο όμιλο, στην όγδοη θέση κατετάγη ο Αχιλλέας Περαίας, ο οποίος μάζεψε 38 βαθμούς σε συνολικά 26 αγώνες με οχτώ νίκες, οχτώ ισοπαλίες και 10 ήττες.

Τη δεύτερη θέση της Β κατηγορίας στον 4ο Όμιλο κατέκτησε η Αναγέννηση Επιβατών, συγκεντρώνοντας 57 βαθμούς, σε συνολικά 34 αγώνες με 18 νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Στη Γ’ Εθνική στον 1ο Όμιλο, την έβδομη θέση κατέκτησε ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας με συνολικά 55 βαθμούς και 34 αγώνες και στην ίδια κατηγορία, η Αναγέννηση Επανομής κατέλαβε την 16η θέση με 19 βαθμούς και 34 αγώνες.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα πριν την ολοκλήρωσή του.